İade Koşulları

Sitemizde satılan kişiye özel ürünler hariç tüm ürünler, 8 gün boyunca para iadesi ve ürün değişimini içeren memnuniyet garantisi altındadır.


İade ve Değişim Koşulları

Ürünün tekrar satılmasına mani olacak, kutusunda herhangi bir çizik, karalama, leke, veya kullanıldığına dair bir iz bulunması gibi durumlarda iade ve değişim yapılamamaktadır.

Ürünü; bütün parçaları, aksesuarları ve ürün paketi ile birlikte eksiksiz olarak göndermelisiniz.

Değişim veya iade yapılan ürünün faturası tüm nüshaları ile birlikte gönderilmediği taktirde iade veya değişim işlemi yapılmamaktadır.


Yukarıdaki şartlara uygun olan ürünleri, 8 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. Satın aldığınız ürün ayıplı veya kusurlu çıkarsa 30 gün içerisinde kargoya görevlisiyle birlikte tutulan tutanak ile göndererek değişim veya iade talep edebilirsiniz.


İade Adresi

İade edilecek ürünler için 0552 393 5678 nolu telefondan bilgi alınması gerekir. 

Değişim ve İade Seçenekleri

Değişim veya iade işleminizi aşağıdaki seçeneklerden birini seçerek yapabilirsiniz:


Para İadesi: Ödeme yaptığınız toplam ücretten, nakliye sonra kalan miktar kredi kartınıza veya banka hesabınıza aktarılır. Eğer alışverişte kazanılan hediyeler varsa, bu hediyeleri de iade edeceğiniz ürün paketiyle birlikte göndermelisiniz.


Ürün Değiştirme: Eski ürününüz yenisi ile değiştirilir


Kargo Ücretleri

Teslimat sırasında hasar görmüş, kusurlu, farklı veya eksik bir ürün sebebiyle gelen iade işlemlerinde, kargo ücreti otovera.com tarafından karşılanmaktadır.

Bu durumlardaki iadelerde iade edilecek sipariş, teslimatın yapıldığı gün içerisinde kargo şirketine üzere teslim ederek tarafımıza e-posta ile bilgi vermelisiniz.

Sipariş edilen bir ürünün (iade koşullarına uygun olmak şartı ile) iptal ya da iade edilmesi halinde kargo ücreti size ait olacaktır.

Hasar Görmüş veya Kusurlu Ürünler

Siparişinizi teslim aldığınız sırada, kargo yetkilisinin yanında paketinizi açarak kontrol ediniz. Ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız.

Ürün teslim edilirken kutusunun açılmış olup olmadığı hususunu tutanakta belirtmeli, siz ve kargo görevlisi mutlaka tutanağı imzalamalısınız. İşlemlerin hatasız ve kısa sürede yapılabilmesi için size gönderilen sipariş onay e-postasındaki sipariş numarasını, e-posta adresini ve telefon numarasını, müşteri hizmetlerimize bildirilerek durumu anlatınız.